اخبار

جلوگیری از تکرار پلاسکو با حفاظت ساختمان در برابر افزایش حرارت

به گزارش خبرگزاری مهر، در مجمع عمومی عادی انجمن صنفی کارفرمایی حفاظت در برابر آتش با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین بخش‌های ایمنی ساختمان در برابر آتش سوزی، حفاظت سازه ساختمان در برابر افزایش حرارت و به طبع آن کاهش مقاومت سازه است اعلام شد: اگر به این موضوع بیشتر توجه شود، شاهد اتفاقات غم انگیزی مثل پلاسکو نخواهیم بود.

حفاظت سازه از آن جهت حائز اهمیت است که با حفظ پایداری سازه، زمان مورد نیاز جهت خروج متصرفین و انجام عملیات امداد و نجات فراهم می‌شود و با بالا بردن زمان مقاومت، فرصت بیشتری در اختیار آتش نشان‌ها وجود دارد تا آتش را خاموش کنند.

در این نشست تاکید شد که باید در حوزه صنعت ساختمان کارهای جدی تری انجام شود، از این رو ایجاد تشکل‌های صنفی در حوزه تولید و اجرا با هدف افزایش بهره‌وری، تمرکز در سطوح تخصصی، بالا بردن سطح استانداردهای ملی، ایجاد ساز و کار تأیید صلاحیت، ایجاد راهکارهای اساسی به منظور توسعه بازار در پروژه‌های داخلی و بسیاری موارد دیگر از اهمیت خاصی برخوردار است.

این انجمن با هدف بهبود ساماندهی و سازماندهی صنعت حفاظت در برابر آتش تشکیل شده و فعالیت خود را در این دوره، رسماً آغاز کرده است.

گفتنی است؛ مجمع عمومی عادی این انجمن با حضور نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد و رامین نصیری، کسری بهزاد افشار، امیرحسین علی میرزایی، مجید بهرامی و نصرت اله مهرام به عنوان اعضای اصلی هیأت مدیره این انجمن برای مدت سه سال و آقایان فراز سماواتی، هومن جوان معبودی و نادر واثقی به عنوان بازرسین انجمن برای مدت یک سال انتخاب شدند.

ضمناً در اولین نشست هیأت مدیره این انجمن، رامین نصیری به عنوان رئیس هیأت مدیره، کسری بهزاد افشار به عنوان نایب رئیس و امیرحسین علی میرزایی به عنوان خزانه دار انجمن تعیین شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *